Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

Урочиста передача комунальної техніки територіальним громадам та комунальному підприємству КП «Облводоканал» відбулася в Запоріжжі за участю голови облдержадміністрації Костянтина Бриля.

- Ця техніка не закуповувалась дуже давно, хоча є дуже необхідною для громад. Її придбання - ще один приклад ефективності реформи децентралізації, ініційованої Президентом Петром Порошенком. Ця реформа впевнено крокує Україною і Запорізька область - серед кращих, хто втілює її в життя. Влада і далі продовжить приділяти увагу та підтримувати наші ОТГ. Адже підтримка громад  є для нас пріоритетом. Тим більше, що ця техніка працюватиме насамперед для людей і приноситиме користь на територіях, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Подробнее..

Запорізька область посіла четверте місце серед регіонів України за впровадженням реформи децентралізації. Про  це повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль під час проведення в облдержадміністрації Дня об’єднаних територіальних громад. У заході також взяли участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, голови громад та райдержадміністрацій.

Подробнее..

Результати впровадження реформи децентралізації в області у поточному році обговорили учасники круглого столу, що відбувся у Запорізькому центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Загальну картину представила керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко. Посадовець нагадала, що до реформи на території області існувало 299 базових місцевих рад, більшість із яких були не спроможні забезпечити належний рівень життя в громадах. Зараз в області створено 52 об’єднані територіальні громади, площа яких охоплює 63,8% території області.

 

Подробнее..
Подробнее..
foto
«Маємо, до речі, об’єктивно всі передумови для спокійного проведення виборів в об'єднаних територіальних громадах, так само як для підготовки до офіційного старту президентських виборів», - наголосив Президент на Форумі місцевого самоврядування.
Подробнее..

Сьогодні на П’ятому Національному прес-клубі реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи» для регіональних ЗМІ Виконавчий директор АМУ виступив з питання «Держбюджет 2019 року. Чи матимуть громади ресурси для розвитку?» та відповів на запитання журналістів.

Подробнее..

Питанню формування спроможної мережі закладів освіти в ОТГ в умовах освітньої реформи був присвячений черговий семінар для представників громад, який відбувся у Запорізькому центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Вітаючи учасників семінару, керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко наголосила на необхідності підтримувати спокій та соціальну рівновагу на територіях в умовах введення воєнного стану.

Подробнее..

Після завершення довготривалої процедури приєднання Азовської та Нововасилівської сільських рад до міста обласного значення Бердянськ офіційно можна констатувати створення Бердянської міської об'єднаної територіальної громади. Про це повідомили в Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації.

Розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень стосовно добровільного приєднання територіальної громади Азовської сільської ради (м. Бердянськ) та Нововасилівської сільської ради (села Нововасилівка, Роза та селище Шовкове) Запорізької області до Бердянської міської територіальної громади.

Подробнее..

«Маємо, до речі, об’єктивно всі передумови для спокійного проведення виборів в об'єднаних територіальних громадах, так само як для підготовки до офіційного старту президентських виборів», - наголосив Президент на Форумі місцевого самоврядування.

Глава держави нагадав, що позавчора вніс до Верховної Ради України як невідкладний проект закону України «Про внесення зміни до статті 28 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо забезпечення проведення місцевих виборів, призначених на неділю, 23 грудня 2018 року».

Подробнее..

За результатами відкритого конкурсу Проект USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку» Програми місцевого системного розвитку сформував довгий список партнерських ОТГ, до якого увійшли 13 об’єднаних громад Запорізької області.

Це: Берестівська, Великобілозерська, Веселівська, Кам'янсько-Дніпровська, Комиш-Зорянська, Оріхівська, Павлівська, Приазовська, Приморська, Роздольська, Чернігівська, Чкалівська, Широківська. Про це повідомили у Запорізькому центрі розвитку місцевого самоврядування.

Загалом по Україні Проектом USAID було відібрано 79 громад-партнерів, у тому числі: із Запорізької (13 громад), Дніпропетровської (26), Харківської (12) , Донецької (8), Луганської (7) та Херсонської (13) областей.

Подробнее..

Підвищення рівня здоров’я населення в межах Василівського госпітального округу та Запорізької області в цілому – найперша задача як лікарів, так і представників влади. Адже лише завдяки спільним зусиллям можна забезпечити якісну реалізацію медичної реформи на території.

Про це йшла мова під час спільної конференції Асоціації лікарів-організаторів охорони здоров’я Запорізької області, Запорізької облдержадміністрації та Василівського госпітального округу, що відбулась у Василівській райдержадміністрації.

У заході взяли участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторія Клименко, президент Асоціації лікарів-організаторів охорони здоров’я, доктор медичних наук, професор Наталія Авраменко, голова райдержадміністрації Валерій Кошеленко, голова районної ради Денис Калінін, керівники органів районної виконавчої влади та місцевого самоврядування, медичних закладів та установ, що входять до складу Василівського госпітального округу.

Подробнее..

Відповідно до щомісячного моніторингу, який проводить Мінрегіон України, Запорізька область укотре посіла перше місце в загальнонаціональному рейтингу за покриттям території об'єднаними територіальними громадами - 62,9% загальної площі. До числа лідерів децентралізації також увійшли Житомирська (61,8%), Хмельницька (56,5%), Волинська (56,2%), Дніпропетровська (55,7%) та Чернігівська (55,3%) області.

Таким чином Запорізька область стала однією з шести, щодо яких є підстави для зміни адміністративно-територіального устрою районного рівня. Про це повідомили в Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації

Подробнее..

У Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, відбувся тренінг, присвячений міжмуніципальному співробітництву та аспектам моделювання співпраці.

Відкриваючи захід, керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко наголосила, що об'єднані територіальні громади мають використовувати весь потенціал для свого розвитку. Малі громади не завжди здатні власними силами вирішити всі питання, але ті ж малі громади мають можливість зробити це спільно, об'єднавши зусилля двох-трьох і навіть більше громад.

Подробнее..

У Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування відбулася інформаційна сесія з питань участі ОТГ області в третьому раунді Фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою» в частині створення Центрів надання адміністративних послуг.

Вітаючи учасників, керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко повідомила, що на засіданні Ради регіонального розвитку, яке провів Президент України Петро Порошенко, було наголошено, що в 2019 році заплановано завершити перший етап реформи децентралізації. Тож найближчим часом будуть прийняті необхідні закони.

Подробнее..

Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з представниками Українського фонду соціальних інвестицій - заступником виконавчого директора УФСІ Олегом Овчинніковим та директором Східного регіонального представництва УФСІ Сергієм Кадигробом. У її ході учасники обговорили питання започаткування у Запорізькій області Проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури УФСІ. VI».

Як підкреслив очільник регіону, нині в державі триває перерозподіл пріоритетів, а відповідно й виділення коштів. - Мабуть, одним із найважливіших напрямків для державної політики України на сьогодні є розвиток об’єднаних територіальних громад.

Подробнее..