Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

Охорона здоров'я

У Мелітополі функціонує 8 бюджетних медичних установ. В їх число входять: міська станція швидкої медичної допомоги, 3 установи, що надають виключно амбулаторно-поліклінічну допомогу: Центри первинної медико-санітарної допомоги №1 nf №2; міська стоматологічна поліклініка; 2 установи, що надають стаціонарну допомогу: міська дитяча лікарня та Мелітопольський міський пологовий будинок; 2 установи, що надають амбулаторно-поліклінічну та стаціонарну допомогу: міська лікарня № 2 і територіально-медичне об'єднання «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги». Крім того, спеціалізовану медичну допомогу населенню міста надають установи охорони здоров'я, які фінансуються з обласного бюджету (наркологічний, онкологічний, психіатричний, протитуберкульозний диспансери, "Центр профілактики та боротьби зі СНІДом", станція переливання крові). У місті розташовані Мелітопольський медичний коледж і Дитячий санаторій «Перлина світу». У штаті медичного персоналу є заслужені лікарі України, кандидати медичних наук. Матеріально-технічна база лікувальних закладів міста постійно поповнюється за рахунок бюджетів різних рівнів і грантових програм. У Мелітополі функціонує ряд міських програм, спрямованих на поліпшення здоров'я дітей, пацієнтів з нирковою недостатністю, ветеранів війни та праці, поліпшення умов перебування хворих в лікувально-профілактичних установах.

 

Мелітопольська міська дитяча лікарня є єдиним дитячим лікувальним закладом у Мелітополі з 1959 року. Має у своїй структурі стаціонарні відділення і консультативно-діагностичний центр, які надають кваліфіковану допомогу дітям міста Мелітополя і прилеглих сільських районів. У лікарні проходять лікування маленькі пацієнти з різними захворюваннями і патологіями. Стаціонар розрахований на 85 місць для паціентов. У відділенні анастезіології та інтенсівоной терапії проводяться заходи по відновленню, корекції та підтриманню порушених життєво важливих функцій дітей, в тому числі недоношених новонародженних. З 2014 року в консультативно-діагностичному центрі відкрито відділення медичної допомоги дітям і підліткам «Клініка, дружня до молоді». З 2007 року лікарня сертифікована відповідно до критеріїв Глобальної стратегії ВООЗ / ЮНІСЕФ «Лікарня, дружня до дитини» і в минулому році його підтвердила.

Адреса установи: Україна, 72319, м. Мелітополь, Запорізької області, вул. Фролова, 21.

Телефони: головний лікар: (0619) 42-21-00; секретар: (0619) 42-10-44; приймальний покій: (0619) 42-06-32

Центр первинної медико-санітарної допомоги №2 організований 01.10.2013 року на базі міської поліклініки №3. Обслуговує КУ «ЦПМСД №2» близько 95 тясяч жителів міста Мелітополя. На базі Центру функціонують 7 амбулаторій та 2 лікувальних пункти. У кожної амбулаторії прийом ведуть лікарі терапевти, лікарі педіатри, лікарі гінекологи і лікарі загальної практики сімейної медіціни. У денному стаціонарі надається амбулаторно-поліклінічна допомога і проводяться комплексні профілактичні та оздоровчі заходи для осіб з груп ризику підвищеної захворюємості, в тому числі професійної.

Адреса установи: Україна, 72316, м. Мелітополь, Запорізька область, вул. Індустріальна, 89

Телефони: головний лікар: (0619) 42-31-56; заступник головного лікаря: (0619) 42-31-56; реєстратура: (0619) 42-31-56

Мелітопольська міська стоматологічна поліклініка розташована у будівлі 1885 року. Як міська стоматологічна поліклініка працює з 25 грудня 1961-го. Стоматологічне відділення надає послуги з профілактики, лікування захворювань зубів і пародонта і їх ускладнень, всі види амбулаторних хірургічних стоматологічних операцій, рентгенодіагностики та фізіотерапії. У дитячому відділенні надаються послуги з профілактики та лікування карієсу і його ускладнень молочних і постійних зубів. Стоматологічна допомога в поліклініці надається з 8:00 до 19:00. У вечірній і нічний час з 19:00 надається невідкладна стоматологічна допомога лікарями-стоматологами в приймальному відділенні КУ «ТМО «Багатопрофільна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги» ММР ЗО (міська лікарня №1).

Адреса установи: Україна, 72312, м. Мелітополь, Запорізька область, вул. Інтеркультурна, 70.

Телефони: головний лікар: (0619) 44-02-53; заступник головного лікаря: (0619) 42-02-99; реєстратура: (06192) 6-10-01

Мелітопольський міський пологовий будинок - лікувальний родопомічний заклад вищої акредитаційної категорії. Заснований 1 квітня 1945 року. Надаэ медичну допомогу жіночому населенню м. Мелітополь, Мелітопольського, Якимівського, Приазовського і Веселовського районів. У складі відділення новонароджених розташовані 6 ліжок інтенсивної терапії новонарождених. У консультутивно-діагностичному відділенні надається амбулаторна допомога. Розташовані клінічна та біохімічна лабораторія. Відділення забезпечено необхідним обладнанням, м'яким і твердим інвентарем. У 2007 році пологовий будинок атестований, як «Лікарня доброзичлива до дитини». У 2013 році міжнародною комісія ЮНІСЕФ підтвердила це звання.

 

Мелітопольська міська лікарня №2 - лікувально-діагностичний заклад вищої атестаційної категорії забезпечує кваліфіковану стаціонарну і спеціалізовану консультативну допомогу жителям м. Мелітополь кардіологічного, ревматологічного, пульмонологічного, неврологічного та інфекційного профілю. Лікарня організована в травні 1984 року на базі інфекційної лікарні та терапевтичного корпуса. В установі функціонують клініко-біохімічна та бактеріологічні лабораторії, ряд допоміжних підрозділів і служб (рентгендіагностика, кабінети УЗД та ендоскопії, фізіотерапія і т.п.). У 2004 році установу було нагороджено почесною грамотою Верховної Ради.