Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

Кращі практики міста Мелітополя

Назва практики

Цілі практики

Опис практики

Кошти, грн

Ефективність

1

2009 - 2012. Кластер «АгроБУМ» та виставка «АГРОФОРУМ»

Захист законних інтересів, сприяння розвитку і консолідація малих і середніх підприємств, фізичних осіб-підприємців, науки в галузі машинобудування для розвитку агропромислового комплексу міста Мелітополя. Більше 40 підприємств малого та середнього машинобудівного бізнесу, профільна наука міста і міська влада об'єднали свої зусилля в кластері «АгроБУМ» - організували ТОВ «Інноваційно-технологічний кластер «АгроБУМ ». Був затверджений перший потік учасників, статут організації, структура кластера, план роботи. Офіційно кластер був презентований влітку 2009 року.

95 000,0

Організація спільного збуту; спільної участі у виставках (економія власних коштів в 15 разів). Щорічна виставка «АГРОФОРУМ» (сумарна економія для 40-ка місцевих учасників більш 2 млн. грн. на рік); збільшення обсягу виробництва малого та середнього бізнесу.

2

2011 - 2012. Кластер бджолярів та Апіцентр «Здоров'я та довголіття»

Комплексне просування продукції бджолярів міста Мелітополя - міста меду (в перекладі з давньогрецької «melitos» - «медовий») Група підприємців виступила з ініціативою спільного просування продукції бджільництва та позиціонування міста Мелітополя як медового міста. У 2012 році був відкритий перший в Україні Апіцентр «Здоров'я і довголіття», в якому можна придбати різні сорти меду, відвідати Музей Бджоли і отримати безкоштовну консультацію по використанню продуктів бджільництва.

15 000,0

Популяризація бджільництва і використання його продуктів серед місцевого населення
3 2011. Перші Фестивалі «Черешнево!» (червень) та «Медово!» (серпень) Популяризація Мелітополя як міста черешні і меду на регіональному, національному та міжнародному рівнях, представлення продуктів місцевих виробників, залучення транзитних туристів На фестивалі «Черешнево!» городяни і гості міста дегустують різні сорти черешні, варять великий чан варення, беруть участь в конкурсах і насолоджуються концертною програмою. На фестивалі «Медово!» презентуються кращі сорти меду і продукти бджільництва. Фестивалі також розраховані на залучення транзитних туристів, які проїжджають через Мелітополь на шляху до курортів Азовського узбережжя. 50 000,0 Збут і реклама продукції черешневодства і бджільництва, збільшення попиту на послуги ресторанного і готельного бізнесу, залучення транзитних туристів до міста, розширення можливості якісного дозвілля.
4 2011. Створення Центру комплексної реабілітації для людей з інвалідністю
Надання можливості людям з обмеженими фізичними можливостями, жителям Мелітополя і прилеглих районів, отримувати послуги з соціальної, психолого-педагогічної, фізичної реабілітації та профорієнтації з метою адаптації і інтеграції в суспільство. У 2003 році в Мелітополі було створено Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, де була відкрита єдина в Україні група денного перебування для дітей-інвалідів. З 2007 року Центр розпочав надавати реабілітаційні послуги дітям прилеглих районів. У листопаді 2011 року міська рада прийняла рішення про створення в місті Центру реабілітації змішаного типу для інвалідів і дітей-інвалідів. Колектив Центру співпрацює з вищими навчальними закладами регіону. Центр надає весь спектр спеціальних послуг жителям міста і найближчих районів
5

2012. Інвестиційно-туристична карта «Мелітополь»

 

Спрощення орієнтації гостей міста, поширення інформації про інвестиційні можливості в місті Мелітополі. За рахунок позабюджетних коштів було виготовлено 40 000 екз. безкоштовних інвестиційно-туристичних карт, які поширювалися в готелях міста та на автозаправках безкоштовно. 20 000,0 Інвестиційно-туристична карта «Мелітополь» - джерело інформації про місто для транзитних туристів та інвесторів.
6 2012. Університет третього віку Надання соціально-психологічної допомоги громадянам похилого віку; залучення їх до активного громадського життя; захист їх інтересів і соціальна адаптація. Створено на базі відділення соціально-побутової адаптації територіального центру соціального обслуговування відповідно до наказу Мінсоцполітики. Унікальність Мелітопольського Університету третього віку - в різнобічності предметів, що вивчаються, серед яких: валеологія, психологія, історія православ'я, а також організація виїзних екскурсій. Щорічно тут освоюють нові знання близько 40 осіб. Майданчик для спілкування та поліпшення психо-емоційного стану людей похилого віку, задоволення їх потреби в нових знаннях і уміннях і передачі цінного життєвого досвіду молодому поколінню.
7

2012. Створення «культурної мапи м.Мелітополя»

Об'єктивна оцінка рівня культурного обслуговування населення відповідно до реальних потреб жителів різних мікрорайонів міста.

 

Культурна картування проведено в семи містах України, НУО яких отримали міні-гранти від Європейського Культурного Фонду. Процес передбачав аналіз і виявлення ресурсів шляхом заповнення «Картки установи» з формуванням бази даних у відділі культури міської ради.  Буклет – блокнот «Мелітополь – місто можливостей»
8

2012. Створення та затвердження «Стратегії розвитку міста Мелітополя до 2020 року»

Системність у розвитку території, чітке розуміння перспектив розвитку міста, активна участь у цьому процесі громадськості.

В процесі розробки Стратегії було опитано близько 13 000 городян (анкетування, фокус-групи, Інтернет-опитування), які висловили свої побажання, визначили проблематику. Стратегія містить три пріоритети розвитку міста: просторове, економічне і соціальне, 11 операційних цілей і 61 операційне завдання. Передбачено проектний підхід в реалізації операційних цілей, моніторинг. Реалізація стратегії розпочато в жовтні 2012 року. На підставі прийнятого документа, на кожний наступний рік з Стратегії виділяться пріоритети, далі формується програма соціально-економічного розвитку на рік і підкріплюється фінансовим документом - бюджетом. Таким чином - стратегія 2020 первинна.

Виявлені пріоритети дозволяють ефективно використовувати бюджетні кошти; проектний підхід дозволяє заощадити гроші і час; городяни взяли активну участь в підготовці Стратегії та відчувають свою причетність до змін, беруть активну участь у заходах, спрямованих на розвиток міста.
9

2013. Створення Центру надання адміністративних послуг за кошти громади

 

Організація якісного надання публічних послуг органами місцевого самоврядування ЦНАП м. Мелітополя був створений в квітні 2013 року. Тоді жителі міста мали можливість отримувати через центр тільки 20 адміністративних послуг. Завдяки злагодженій роботі міської влади, в 2015 році відкрився сучасний ЦНАП, який розташований на вул. Чернишевського, 26. Всього за місяць тут у приміщенні 250 м2 був проведений капітальний ремонт. Тут послуги надаються зручно, прозоро і доступно. 700 000,0 Центр надання адміністративних послуг розташований в зручному місці, надає весь спектр послуг, передбачений чинним законодавством
 10 2016-2017. Міська програма відшкодування відсотків банкам за кредитами, отриманими ОСББ і ЖБК Підтримка створення ОСББ та ЖБК, проведення заходів з енергозбереження. Затверджено рішенням сесії Мелітопольської міської ради від 30.07. 2015. Спрямована на реалізацію заходів з енергозбереження в багатоквартирних будинках м.Мелітополя на 2015-2020 роки. У 2016 році за програмою було виділено 50 000,0 грн. Стільки ж планується виділити і на 2017 рік.  50 000,0 За перший рік існування програми здійснена допомога в погашенні двох соотвествующих кредитів.
 11

2016. Конкурс грантів для НУО

Підвищення компетенцій громадянського суспільства в проектному менеджменті У Мелітополі вперше в 2016 році відбулося два подібних конкурси. Рішенням Мелітопольської міської ради були двічі виділені асигнування на реалізацію соціально-культурних проектів НУО за умови співфінансування. З переможцями був укладений договір з виконкомом, проводився моніторинг і приймався звіт про закриття робіт за проектом.  200 000,0 Реалізовано 12 проектов НУО
 12

2016. Проект «Весела зарядка»

Інтегрування городян, переселенців, підтримка волонтерського руху, створення майданчика для комунікації в мікрорайоні міста «Новий Мелітополь»

 

Створення сезонної платформи для спілкування різних верств населення (діти-дорослі) за допомогою методів фізичної культури. В рамках проекту проводилися концертні програми за участю творчих колективів, а так само ігрові анімаційні заходи для дітей. До реалізації проекту були залучені зацікавлені особи з різних сфер: міська влада, громадські організації, ВНЗ, творчі колективи. Протягом літніх канікул було проведено понад 100 дитячих розважальних заходів. Планується реалізація подібних проектів в кожному мікрорайоні міста.
 13

2016. Курси английскої для представників ОМС та громадськості

Підвищення рівня мовної компетенції представників влади і громадянського суспільства в рамках оголошеного Президентом України Року англійської мови. Совместная инициатива городской власти и Мелитопольского педагогического университета им. Б. Хмельницкого воплотилась в курсы по изучению английского языка на базе филологического факультета ВУЗа. Слушатели, которые  были отобраны путем конкурсного отбора, прошли курс обучения и, после сдачи итогового теста, получили соответствующие сертификаты.  Підвищення рівня знання англійської мови, популяризація його вивчення.
 14

2016. Бібліотеки нового формату

Створення центрів комунікації та інформації на базі міських бібліотек.

 

Проект «Співпраця бібліотек і музеїв Мелітопольщини як ресурс розвитку освіти дорослих» реалізувався з серпня 2016 Науково-методичним центром освіти дорослих МДПУ ім. Б. Хмельницького спільно з Благодійним об'єднанням «Соціальний фонд» за підтримки Представництва Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International). 25 представників бібліотек та музеїв міста та району відвідали серію тренінгів. Готується до видання посібник з рекомендаціями щодо розвитку культурно-освітніх послуг з історіями успіхів учасників проекту.
 15

2016. Бюджет міських ініціатив

Впровадження елементів бюджету участі. Дозволяє кожному городянину взяти участь в тому, як і де бюджетні кошти можуть використовуватися для поліпшення життя в місті.

 

За підтримки Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕD) і USAID на платформі SocialBoost створений сайт, де всі бажаючі могли розмістити свій проект. За результатами голосування буде відібрано малі проекти (до 50 тис. Грн.) На загальну суму 1 млн. грн. і великі проекти (до 200 тис. грн.) також на загальну суму 1 млн. грн. Після проходження експертної оцінки відібрані проекти будуть профінансовані за рахунок бюджету в 2017 році.

2 000 000,0

 

У 2016 році на голосування подано 74 проектів на загальну суму близько 8 млн. грн.