Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

Інтеркультурність

У 2008 році Мелітополь став учасником міжнародного проекту Ради Європи «Інтеркультурні міста».

Європейським країнам цікавий досвід Мелітополя, де вже понад століття мирно проживають представники понад
100 національностей і народностей.

У місті активно працює Рада національно-культурних товариств.

Сайт Ради Європи - Інтеркультурні міста (англ.)

За результатами участі в цій програмі період 2008-2010 років був активним і результативним для міста Мелітополя:

інформація про місто стала відома в Європі, відбулися більше 10 навчальних поїздок в європейські міста,
були організовані важливі виступи в Страсбурзі і Брюсселі.

Результати інтекрультурної індексації Мелітополя у 2011 році (англ.)

Мелітополь відвідали відомі європейські фахівці і експерти з питань міського розвитку, політики і муніципальні діячі.

Наступним кроком міської влади стало прийняття на сесії міської ради на 2011 рік програми «Мелітополь - європейське інтеркультурне місто», яка стала фундаментом створення комплексної довгострокової програми міжкультурної інтеграції.

Оскільки конфлікти на етнічному грунті не є проблемою для Мелітополя, міська влада намагається виявити потенціал різноманітності для мобілізації зусиль і творчості різних етнічних груп з метою розробити і реалізувати інноваційні проекти відродження міста. Одним з майданчиків для самовираження представників національно-культурних товариств та громадськості міста став міський парк культури і відпочинку ім. Горького.

Мелітополь став автором унікального посібника з міжкультурної інтеграції

В основі даної ініціативи - соціологічні дослідження Мелітопольського державного педагогічного університету ім. Богдана Хмельницького, співпраця органів влади з національно-культурними товариствами, краєзнавцями, істориками, консультації з Радою Європи, Міністерством культури України.

На розширених зборах робочої групи в конференц-залі міськвиконкому присутніх вітали представники органів місцевого самоврядування, керівництво педуніверситету. Було зачитано звернення експерта РЄ з питань інтеркультурної політики Ксенії Рубікондо, яка висловила надію, що зусилля по розробці інтеркультурної моделі Мелітополя і методичне планування його інтеркультурної діяльності допоможуть розробити унікальне для України практичне керівництво для подальшого обміну досвідом і зміцнення іміджу міста.

До складу робочої групи увійшли понад 100 осіб: представники органів влади, наукові співробітники педуніверситету, краєзнавці, громадські активісти, представники національно-культурних товариств, релігійних конфесій. Подальша робота по розробці плану міжкультурної інтеграції проходила за тематичними напрямками п'яти груп (Цивільна та міжкультурна свідомість, освіта і міжкультурне спілкування; Соціально-економічне, політичне забезпечення інтеркультурного розвитку міста та активізація громадської діяльності; Культура: міжкультурне міське планування і облаштування міського простору; Привітальна політика (по іммігрантам, біженцям, переселенцям) і культурно-духовні практики; Міжрегіональні і міжнародні перспективи, туризм і краєзнавство.

 

Підсумком роботи став «План міжкультурної інтеграції міста Мелітополя до 2020 року», який було розглянуто та затверджено сесією Мелітопольської міської ради 30.07.2015. 

Розробка Плану міжкультурної інтеграції є однією з найкращих практик реалізації принципів інтеркультурності в Україні.  Як повідомила експерт Ради Європи з питань інтеркультурної політики, науковий радник Програми "Інтеркультурні міста" Ради Європи Ксенія Рубікондо (Страсбург, Франція), документ було розміщено на офіційній сторінці Ради Європи, яка присвячена Мережі українських інтеркультурних міст, аби поділитись цією цінною практикою з іншими містами Європи та України, які є учасниками Програми. 

У 2015 році Мелітополь увійшов до Мережі інтеркультурих міст (англ. абревіатура ICC-UA), яка безпосередньо співпрацює з однойменною програмою Ради Європи.

У 2016 році знову була проведена Інтеркультурна индексація міста. Розпорядженням міського голови створено робочу групу з моніторингу виконання Плану міжкультурної інтеграції.

Распорядження міського голови «Про затвердження складу робочої групи з моніторингу виконання міської моделі міжкультурної інтеграції «План міжкультурної інтеграції м. Мелітополь до 2020 року»

 Сторінка на офіційному сайті Мелітопольської міської ради, присвячена участі Мелітополя у в ICC-UA