Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

Розвиток туризму

 

В Мелітополі відбулася робоча нарада,

за ініціативою Запорізького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» (ЦРМС), щодо створення Мелітопольського туристичного кластеру в Запорізькій області (Мелітополь – Мелітопольський район - Веселе – Кирилівка).

Директор Запорізького ЦРМС Олександр Свистун розповів про ініціативу та можливість її реалізації із залученням територіальних громад. Експерт ЦРМС з децентралізації Аскад Ашурбеков презентував всеукраїнський проект «Туристичні кластери 300+». Місією проекту є сталий розвиток регіонів України завдяки збільшенню туристичної привабливості нашої землі. Створення туристичних кластерів та координація спільних зусиль  - запорука підвищення якості туристичних послуг та ефективнішого використання ресурсів.

Основна ідея проекту Мелітопольського туристичного кластеру  полягає у створенні туристичної інфраструктури з використанням багатою історичної спадщини та якісного туристичного продукту. Серед основних цілей проекту:   збільшення потоку туристів та активізація потенціалу внутрішнього туризму; розвиток готельної  та збільшення кількості об'єктів розважальної інфраструктури; збільшення податкових надходжень та кількості робочих місць.

Перший заступник Мелітопольського міського голови Ірина Рудакова, перший заступник селищного голови Кирилівки Марина Логінова, заступник Веселівського селищного голови та представниця історико-археологічного заповідника «Кам’яна могила»  презентували ресурсну базу наявних туристичних продуктів територій.

Учасники наради  обговорили питання взаємодії щодо створення сприятливих умов для туристів, недоліки в роботі сфери гостинності та спільні  шляхи їх подолання в майбутньому.

У підсумку наради було прийняте спільне рішення щодо початку активної співпраці для створення туристичного кластеру та формування якісних туристичних продуктів. До роботи ініціативної групи також будуть залучені представники громадськості, науковці та підприємці.