Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

Новації в пофнавчанні

Служба зайнятості пропонує

опановувати нові професії за індивідуальною формою навчання.

На ринку праці сьогодні вкрай не вистачає кваліфікованої робочої сили.
У зв’язку з цим обласною службою зайнятості переглянуто  підходи до організації професійного навчання. Поряд з груповими формами роботи організовується навчання за замовленням роботодавців під конкретні робочі місця. Професійне навчання безробітних за індивідуальними навчальними планами проводиться, як правило, безпосередньо на місці майбутнього працевлаштування і дозволяє оперативно задовольнити потреби роботодавців у кваліфікованих робітниках.

Як проінйорсували в  обласному центрі зайнятості, у цьому випадку роботодавцю не треба чекати, коли скомплектується група. При наявності навчальної бази можна організувати навчання безпосередньо на виробництві. Роботодавець сам готує собі необхідні кадри з урахуванням власних вимог до претендентів на роботу. Та головне – не витрачаючи на ці потреби власні кошти. Служба зайнятості, в свою чергу, досягає основної мети – допомагає громадянам підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці і працевлаштуватися.
Навчання за індивідуальною формою – це можливість оволодіти будь-якою професією навіть для тих безробітних, які не мають жодної кваліфікації. При такій формі навчання слухач самостійно вивчає теоретичний курс. Викладач надає кожному слухачеві консультації в обсязі 15 % теоретичного курсу, передбаченого навчальним планом. Виробниче навчання здійснюється під керівництвом інструктора безпосередньо на робочому місці. Кожному робітнику, який навчається, на підприємстві виділяється на весь період навчання робоче місце, оснащене необхідним обладнанням та  матеріалами. А витрати, які враховуються в кошторисах, компенсуються роботодавцю за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття.
 
За інформацією департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.