Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

Дружній візит

Фото Школа амбасадорів Мелітополя.

У Мелітополі у рамках тижня білоруської культури

з офіційним візитом 19-21 березня перебував представник Посольства Республіки Білорусь в Україні - перший секретар Андрій Губкін.

З 15 по 23 березня за підтримки міської влади у Мелітополі проходить тиждень білоруської культури. Організаторами заходу виступають ГО “Україно-білоруське культурно-освітнє товариство “Сузір’я” та ГО “Мелітопольське Україно-білоруське товариство “Полісся”. Протягом тижня проведяться книжкові виставки, показ фільмів, майстер-класи, проект “Не просто сусіди, ми друзі навіки”, а також зустріч з представником білоруського посольства. Метою візиту делегації із Білорусі є підтримка добросусідських відносин між нашими країнами.

У рамках перебування представника посольства в Мелітополі 20 березня відбулось урочисте відкриття недільного класу з вивчення білоруської мови на базі Мелітопольської початкової школи № 17. Ініціаторами курсів з вивчення білоруської мови виступили міська влада Мелітополя, обласна Спілка білорусів та Республіка Білорусь.

Також у Таврійському державному агротехнологічному університеті відбулась зустріч Мелітопольського міського голови, першого секретаря Посольства Республіки Білорусь в Україні та ректора ТДАТУ з представниками бізнесу, вченими та аграріями.

Місто підтримує теплі добросусідські відносини з Білоруссю. Побратимами Мелітополя є Борисовський і Пуховічскій райони. У місті активно функціонують дві громадські організації з розвитку українсько-білоруських відносин.

Крім культурної складової, у наших народів є науковий і економічний інтерес один до одного, багаторічний досвід взаємовигідної співпраці. Підприємствами Мелітополя налагоджені ділові стосунки з партнерами з Республіки Білорусь і вони динамічно розвиваються. Так, за підсумками 2017 року обсяги експорту продукції підприємств в Білорусі зросли на 60 відсотків у порівнянні з 2016 роком. Товарна структура експорту мелітопольських виробників досить різноманітна. Дві третини - це машини, обладнання та сільгосппродукція, а також вироби з чорних і кольорових металів, засоби наземного транспорту. Керівники мелітопольських підприємств вважають білоруський ринок перспективним і готові розширювати економічні зв'язки, відкривати філії та підприємства на території республіки.