Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

Відбулось відкриття інклюзивно-ресурсного центру

 3125 20 березня
Мелітополь з робочим візитом відвідав голова Запорізької обласної державної адміністрації. Метою візиту стало відкриття на території центру реабілітації змішаного типу для людей з інвалідністю Мелітопольського інклюзивно-ресурсного центру - одного з перших в Україні і Запорізькій області.

У 2016-му році Запорізька область, нарівні з Вінницькою, Житомирською та Харківською, була включена у всеукраїнськийпілотний проект по впровадженню інклюзивної освіти, який є частиною соціальної програми глави благодійного фонду Порошенка, першої леді країни Марини Анатоліївни Порошенко. Мелітополь став активним учасником проекту.

За цей час в Мелітополі відкрито 5 інклюзивних класів у школах та 4 інклюзивні групи в дитячих садках. Ще 7 аналогічних класів і 4 групи планується відкрити в цьому році.

У 2017 році відбулося відкриття в краєзнавчому музеї другого в Україні смарт-руму в рамках соціального проекту Марини Порошенко "Арсенал ідей України" і фонду "Мистецький арсенал".

З метою забезпечення прав дітей з особливими освітніми потребами та надання психолого-педагогічної допомоги, забезпечення системного кваліфікованого супроводу на сесії міської ради було прийнято рішення про створення в Мелітополі комунального закладу «Інклюзивно-ресурсний центр» (ІРЦ). Подібні установи функціонують в Дніпрі, Харкові, а тепер їх перевагами користуватимуться мелітопольські діти з особливими потребами.

У 2017 році за рахунок коштів обласного бюджету в сумі 900 тис. забезпечено матеріально-технічне оснащення інклюзивного ресурсного центру. Придбано меблі, спеціальне і реабілітаційне обладнання, спортивний і медичний інвентар, оргтехніка, дидактичний матеріал, обладнані робочі місця працівників.

За рахунок коштів місцевого бюджету в сумі 173 тис. проведено поточний ремонт приміщень.

Інклюзивна-ресурсний центр включає: кабінет лікувальної фізкультури, кімнату очікування для батьків, кабінет психолога, кабінет дефектолога, кабінет логопеда, ресурсну кімнату.