Инвестиционный портал города Мелитополя

Switch to desktop Register Login

Аграрії вивчають досвід ефективного ведення бізнесу

 

3124 Аграрна конференція  «Мільйон з гектара»
зібрала у Запоріжжі представників сільськогосподарських підприємств, фермерів, експертів аграрного ринку, науковців, представників міжнародних проектів. Привітав гостей та ознайомив з аграрним потенціалом Запорізької області заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Посадовець наголосив, що  Запорізька область  не випадково стала місцем фахового зібрання, адже її сільськогосподарський комплекс  належить до базових галузей, стан та ефективний розвиток якого безпосередньо впливає на функціонування всієї економіки регіону.

Область входить до числа регіонів України, які складають основу аграрного потенціалу. У 2017 році запорізькі аграрії зібрали 2,9 млн. тонн зернових і зернобобових культур, 974 тис. тонн соняшника, 352,0 тис. тонн овочевих,  62 тис. тонн плодово-ягідних культур. Серед регіонів України за валовим збором зернових і зернобобових культур область посіла 8 місце (по валовому збору пшениці - 3 по гороху - 1 місце), соняшника – 6, овочевих культур – 9 місце (по закритому ґрунту – 1 місце).

Посадовець також ознайомив з ключовими напрямами роботи у найближчій перспективі: урегулювання земельних відносин (для вирішення цього питання проводиться захід «Урожай»), сприяння відновленню та розвитку зрошення і дренажу в області;  підвищення конкурентоздатності малого та середнього аграрного бізнесу в галузі рослинництва та тваринництва тощо.

У пленарному форматі учасники конференції обговорили широкий спектр проблемних питань, таких як налагодження коопераційних зв'язків між виробниками; консолідація товарних партій; відповідність виробленої продукції нормам і вимогам безпеки і якості харчових продуктів; експорт продуктів з доданою вартістю малим та середнім бізнесом та інші.

Чимало уваги було приділено практичним питанням. Зокрема, мова йшла про  технології вирощування винограду та черешні в закритому грунті, інвестиційну привабливість вирощування кизилу, перспективи малинового бізнесу в Україні, промислове вирощування лікарських рослин тощо.

А з прикладами успішної реалізації проекту у сфері зеленого туризму учасники конференції познайомилися наочно під час культурно-ділової екскурсії по садибах «АКВАЗОО» та «Хутір Петерсона» в Запорізькому районі.